• Vetcare Oy

    p. 0201443360
    vetcare@vetcare.fi

    Tuotevirhe-epäilyissä ota yhteyttä complaints@vetcare.fi

    Haittavaikutustapauksissa ota yhteyttä sadr@vetcare.fi

    Yhteydenotot apteekista

    apteekit@vetcare.fi

    Ota yhteys myyntiin!

    Niina Ekholm
    Asiakkuuspäällikkö (Turku), Apteekit ja klinikat
    040 773 0157
    niina.ekholm@vetcare.fi
    Sanna Attola
    Asiakkuuspäällikkö (Helsinki), Apteekit, klinikat ja eläintarvikeliikkeet
    040 773 0154
    sanna.attola@vetcare.fi
    Tero Tapaila
    Asiakkuuspäällikkö (Hyvinkää), Klinikat ja eläinlääkärit
    0400 734 123
    tero.tapaila@vetcare.fi
    Lasse Maijala
    Myyntipäällikkö (Kuopio), Klinikat, eläinlääkärit ja opiskelijat
    040 192 0257
    lasse.maijala@vetcare.fi
    Matilda Mäkinen
    Asiakkuuspäällikkö (Seinäjoki) Vanhempainvapaa 14.4. alkaen

    Vetcare Oy

    HELSINKI
    Hiomotie 3 A
    00380 Helsinki

    SALO
    PL 99
    24101 Salo

    MÄNTSÄLÄ
    PL 26
    04601 Mäntsälä

    p. 0201443360

    vetcare@vetcare.fi

    Susanna Peiponen
    Johtaja
    040 702 1559
    susanna.peiponen@vetcare.fi
    Päivi Klemm
    Digitaaliset kanavat ja viestintä
    050 412 3336
    paivi.klemm@vetcare.fi
    Maria Louhelainen
    Asiantuntijaeläinlääkäri ja avainasiakaspäällikkö (pieneläin)
    040 708 0037
    maria.louhelainen@vetcare.fi
    Anne Saarinen
    Tuoteryhmäpäällikkö ja asiantuntijaeläinlääkäri (tuotantoeläin)
    044 555 5650
    anne.saarinen@vetcare.fi
    Ergin Bedretdin
    Tuoteryhmäpäällikkö (pieneläinreseptilääkkeet)
    040 772 3466
    ergin.bedretdin@vetcare.fi
    Tiina Heikkinen
    Tuoteryhmäpäällikkö (hevosvalmisteet)
    040 511 1126
    tiina.heikkinen@vetcare.fi
    Kari Laessaari
    Tuoteryhmäpäällikkö (OTC/VKT)
    040 844 3211
    kari.laessaari@vetcare.fi
    Janette Jalkanen
    Myynti- ja markkinointikoordinaattori
    040 962 0749
    janette.jalkanen@vetcare.fi
    Laura Keihäs
    Myynti- ja markkinointikoordinaattori
    040 508 1496
    laura.keihas@vetcare.fi
    Olli Kuussaari
    Toimitusjohtaja
    050 520 2225
    olli.kuussaari@vetcare.fi
    Kalevi Heinonen
    Kehitysjohtaja
    0400 777 212
    kalevi.heinonen@vetcare.fi
    Petri Bäcklund
    Operatiivinen johtaja
    +972 52 808 6817
    petri.backlund@vetcare.fi
    Raisa Ala-Lipasti
    Hallinto- ja henkilöstökehitysjohtaja
    040 544 3831
    raisa.ala-lipasti@vetcare.fi
    Kirsi Tapaila
    Vastuunalainen johtaja, farmaseuttinen tuotekehityspäällikkö
    0500 466 033
    kirsi.tapaila@vetcare.fi
    Henna Mäkinen
    Tuotanto- ja myyntilupajohtaja
    040 519 4577
    henna.makinen@vetcare.fi
    Vesa Myllys
    Tutkimus- ja tuotekehitysjohtaja
    040 416 4365
    vesa.myllys@vetcare.fi
    J.J. Schultz
    Director, Product Commercialization
    044 238 2690
    jj.schultz@vetcare.fi
    Niina Valkonen
    Hankinta- ja vientipäällikkö
    0400 516 918
    niina.valkonen@vetcare.fi
    Pia Lottanen
    Rekisteröintipäällikkö
    045 676 8077
    pia.lottanen@vetcare.fi
    Mirva Teronen
    Laatujohtaja
    050 357 7793
    mirva.teronen@vetcare.fi
    Heidi Linnanen
    Myyntilupa-asiantuntija
    040 551 2286
    heidi.linnanen@vetcare.fi
    Pasi Tapanainen
    Farmaseuttis-kemiallinen asiantuntija
    045 3504 470
    pasi.tapanainen@vetcare.fi
    Katja Kervinen
    Tuotepäällikkö, Canius (vienti)
    040 7778 768
    katja.kervinen@vetcare.fi
    Heta Turunen
    Expert Scientist, Clinical R&D / Erikoistutkija, kliininen lääketutkimus ja -kehitys
    040 774 6311
    heta.turunen@vetcare.fi
    Raija Salminen
    Logistiikkakoordinaattori
    045 840 7669
    raija.salminen@vetcare.fi
    Sini Jalaistus
    Talousassistentti
    0400 212 514
    sini.jalaistus@vetcare.fi
    Annariina Salminen
    Laatuassistentti, lääkkeet
    045 209 2522
    annariina.salminen@vetcare.fi
    Sonja Pekkonen
    Projektikoordinaattori, tuotekehitys
    040 084 7488
    sonja.pekkonen@vetcare.fi
    Anna-Kaisa Hietanen
    Tuotelaatuasiantuntija, täydennysrehut ja ei-lääkkeelliset tuotteet
    0400 721 293
    anna-kaisa.hietanen@vetcare.fi
    Päivi Jutila
    Myyntilupapäällikkö
    040 839 7177
    paivi.jutila@vetcare.fi
    Arto Tuulensuu
    IT-kehityspäällikkö
    0400 666 685
    arto.tuulensuu@vetcare.fi

    Facebook -ryhmät jälleenmyyjillemme!

    Meillä on apteekkien ja eläintarvikeliikkeiden henkilökunnalle suunnatut suljetut ryhmät Facebookissa. Liity mukaan ja saat ensimmäisenä tiedon ajankohtaisista uutisistamme. Ryhmien kautta saat myös yhteyden myyntitiimiimme.

    Vetcare Apteekeille

    https://www.facebook.com/groups/vetcareapteekeille

    Vetcare Eläintarvikeliikkeille

    https://www.facebook.com/groups/vetcareelaintarvikeliikkeille

    Laskutustiedot

    Käsittelemme ostolaskumme sähköisesti. Pyydämme teitä ystävällisesti lähettämään Vetcare Oy:lle osoitetut laskut verkkolaskuina.

    Yritys Vetcare Oy

    Y-tunnus 0837021-7

    Verkkolaskuosoite 003708370217

    Operaattoritunnus 003721291126

    Välittäjä Maventa

    Mikäli verkkolaskutus ei ole mahdollinen, pyydämme lähettämään laskut sähköpostilla osoitteeseen laskutus@vetcare.fi.

    Ota yhteyttä -lomake

    Jätä meille yhteystietosi, niin otamme sinuun yhteyttä pikimmiten.

    • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.